Powered by Smartsupp

Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

AHD kamery PATRONUM vs. HIKVISION

Dlouho jsme se chystali udělat srovnávací test dvou předních výrobců kamerových systémů značek PATRONUM a HIKVISION a konečně se to podařilo. Srovnáme dvě AHD kamery se stejným rozlišením 2.0Mpx a ze stejné cenové relace. Pojďme se do toho pustit!

patronum_vs_hikvision

V tomto testu prověříme nejpopulárnější modely obou značek ve výchozím nastavení OSD menu. Snažili jsme se maximálně objektivně srovnat obraz z obou kamer v různých prostředích a podmínkách, které mohou nastat při běžném nasazení v interiéru a exteriéru.

Testované kamery
Modelové označení  2.0Mpx AHD bezpečnostní kamera PATRONUM PR-B30AHDWT20FV1  HIKVISION DS-2CE16D5T-IR 
Obrázek PATRONUM HIK
Průměrná cena 1390,-Kč 1440,-Kč
Snímací čip 1/2.8" SONY STARVIS 1/3" Progressive Scan CMOS
Objektiv  2.8mm 3.6mm
Rozlišení  2.0Mpx 2.0Mpx
OSD menu UTC joystick na kabelu UTC nutný zvláštní UTC ovládač
IR dosvit do 30m - Adaptivní IR do 20m
Šasi hliníková slitina hliníková slitina
Napájení  12V DC/0.8mA 12V DC/0.3mA
WDR reálné 130dB reálné 120dB
Vyvážení barev
Zorné pole
IR - interiér
Protisvětlo bez WDR
Den
NOC - pouliční osvětlení
NOC IR
Líbilo se nám
 • hezký design
 • kvalitní dílenské zpracování
 • kvalitní elektronika SONY
 • prodloužená záruka
 • adaptivní BLACK IR reflektor
 • skvělá citlivost snímacího čipu v noci
 • ostřejší kresba obrazu
 • luxusní cena
 • česká značka PATRONUM
 • obsáhlá podpora v češtině
 • v porovnání s konkurentem se nám nepodařilo na nic přijít 

 

Jak je vidět na fotografiích výše, vítězem srovnávacího testu je jednoznačně pro kameru značky PATRONUM. Paradoxně krom nižší pořizovací ceny předehnala svou konkurenci především obecně ostřejším obrazem, lepší kresbou a velice nás překvapila citlivost snímacího čipu SONY v noci, který při běžném pouličním osvětlení nepotřebovat aktivovat IR režim a zůstal stále barevný, což hodnotíme jako velké plus!!

Obsah balení a dílenské zpracování

Oba výrobci jsou špičkou ve svém oboru, takže obecné dílenské zpracování je na vysoké úrovní. Kamery jsou vyrobeny z hliníkové slitiny s krytím IP66, takže je možné je instalovat do exteriéru bez obav s povětrnostních vlivů. PATRONUM kamera má pocitově trochu více robustní držák a polohovatelnou stříšku, která určitě lépe ochrání kameru proti dešti, ale také dokáže odstínit žár slunce, což znamená, že elektronika nebude v letních měsících tolik namáhána teplem. PATRONUM také navíc nabízí adaptivní BLACK IR reflektor, který dokáže v plynule měnit svůj výkon dle snímané scény a joystick pro ovládání OSD menu.

Závěr testu

Opravdu nás překvapila velikost propasti mezi těmito kamerami i když jsou ze srovnatelné kategorie. Jednoznačným vítězem testu se stala kamera značky PATRONUM, která svého konkurenta předčila ve všech testovaných ohledech.