Powered by Smartsupp

Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

Co je reálné WDR bezpečnostních kamer?

WDR, což je zkratka pro "Wide Dynamic Range" neboli široký dynamický rozsah, představuje technologii využívanou v oblasti bezpečnostních kamer. Hlavní účel této technologie je vylepšení kvality obrazu v prostředích, kde dochází k výrazným rozdílům mezi světelnými a tmavými částmi obrazu.

Specifické scénáře, jako je umístění kamery s výhledem na okno nebo dveře, mohou vést k situacím, kde je pozadí přesvětlené a popředí nejasné kvůli nedostatečnému osvětlení. Bez adekvátní technologie by tato situace mohla skončit ztrátou detailů v nejdůležitějších částech obrazu. WDR se zaměřuje na vyrovnání těchto rozdílů v osvětlení a zajišťuje, že detaily jsou zachyceny rovnoměrně napříč celým záběrem.

Když je funkce WDR aktivní, kamera pořídí několik fotografií s různými expozičními hodnotami a následně je spojí do jednoho snímku, který efektivně odhaluje jak tmavé, tak světlé oblasti. Tato vlastnost je neocenitelná v proměnlivých světelných podmínkách, například při vstupu do budovy, kde může dojít k drastické změně mezi venkovním a vnitřním osvětlením.

WDR