Powered by Smartsupp

Co říkají profesionálové na WIFI kamerové systémy?

V posledních letech se bezpečnostní technologie vyvíjí nebývalou rychlostí, a WIFI kamerové systémy se staly populárním řešením pro mnohé domácnosti i firmy. Jaké jsou ale jejich skutečné výhody a nevýhody z pohledu profesionálů a praxe? A jak je to s bezpečností bezdrátového přenosu obrazu? Pojďme se na to podívat blíže.

Výhody WIFI kamerových systémů

  • Flexibilita instalace: Jednou z hlavních výhod je nepochybně flexibilita, kterou bezdrátové kamery nabízí. Bez nutnosti táhnout kabely mohou být instalovány téměř kdekoliv, což usnadňuje pokrytí i těch nejodlehlejších míst.

Nevýhody WIFI kamerových systémů

  • Riziko rušení signálu: Jak už bylo zmíněno, bezdrátové signály lze snadno rušit. Rušičky jsou přístupné a mohou způsobit výpadky v přenosu obrazu v nejnevhodnější moment.
  • Závislost na síťovém připojení: Bez stabilního a silného WIFI signálu může být přenos obrazu nekvalitní nebo přerušovaný. To je významný problém zejména v oblastech s slabým pokrytím a zejména, když kamery umisťujete ven, kde se WIFI signál chová zcela jinak než v interiéru.
  • Bezpečnostní obavy: Přestože moderní WIFI kamery často obsahují pokročilé šifrovací metody, stále existuje riziko, že by mohly být krom rušení hacknuty, což představuje potenciální bezpečnostní hrozbu. Případný pachatel tedy může sedět v autě, kde jej neuvidíte a bezdrátový kamerový systém snadno vyřadit, poškodit, nebo se dostat na záznamy.

Bezpečnost bezdrátového přenosu

Bezpečnost je klíčovou otázkou při výběru kamerového systému. Profesionálové doporučují dbát na to, aby systém používal nejmodernější šifrovací protokoly a byl pravidelně aktualizován, aby se minimalizovalo riziko neoprávněného přístupu. Přesto je vždy důležité zvážit, zda přínosy bezdrátového systému převažují nad potenciálními bezpečnostními riziky a že drátové řešení kamerového systému je zcela imunní od všech výše uvedených nedostatků.

WIFI jen když není jiná možnost

WIFI kamerové systémy nabízí výhodu v podobě flexibility, snadné instalace ( většina WIFI kamer musí být napájena ze zdroje, tedy nějaké vedení vyžadují i tak). Je však nutné mít na paměti i jejich nevýhody, zejména co se týče rizika rušení signálu a bezpečnostních obav. Výběr ideálního bezpečnostního řešení by měl být vždy založen na pečlivém zvážení specifických potřeb a podmínek daného objektu. Profesionálové doporučují, když už není vyhnutí, kombinovat WIFI systémy s kabelovými kamerami pro zajištění nejvyšší možné úrovně ochrany. Pokud již není jiná možnost a chcete například spojit dvě budovy bezdrátově, pak doporučujeme profesionální spoje, které zajišťuji mnohem vyšší úroveň přenosu.

Je skutečně tak komplikované instalovat kabelové rozvody pro kamerový systém ve srovnání s využitím WIFI?

Z naší zkušenosti můžeme odpovědět, že to složité NENÍ. Když porovnáme čas strávený instalací WIFI a kabelového systému, na začátku se může zdát, že WIFI systém vede. Avšak s postupem času se výhody naklání na stranu kabelového systému. WIFI systémy často trpí výpadky signálu, rušením a dalšími problémy spojenými se změnou prostředí, které vyžadují časově náročné řešení. Zvláště frustrující je zjistit výpadek signálu až po nějaké nepříjemné události, jako je krádež. Proto, pokud chcete ušetřit čas i peníze a zabezpečit svůj majetek spolehlivě, doporučujeme se WIFI kamerám vyhnout a vsadit na osvědčenou a spolehlivou kabelovou technologii.