Powered by Smartsupp

Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

IR přísvit: Tichý hrdina bezpečnostních kamer

V tomto článku se podíváme na infračervený reflektor, jenž je tvořen LED diodami emitujícími infračervené světlo, neviditelné pro lidské oko. Když osvětlení klesne pod úroveň 10LUX, kamera automaticky přechází do černobílého módu pro zvýšenou citlivost a aktivuje reflektor. Tato funkce - infračervený přísvit bezpečnostních kamer - je klíčová pro zlepšení jejich výkonnosti v noci nebo v náročných světelných podmínkách.

Infračervený přísvit (IR): Co to je a jak funguje?

Infračervený přísvit (IR přísvit) je technologie, která umožňuje bezpečnostním kamerám snímat obraz za špatných světelných podmínkách nebo v úplné tmě. Tato technologie využívá infračervené záření, které je neviditelné pro lidské oko, ale může být detekováno senzory kamer.

Bezpečnostní kamery s IR přísvitem obsahují řadu infračervených LED diod, které vysílají infračervené světlo. Toto světlo se odráží od objektů v zorném poli kamery a vrací se zpět k senzoru kamery. Senzor pak zpracovává obraz a vytváří černobílý snímek s dobrou viditelností i za špatných světelných podmínek.

Výhody infračerveného přísvitu:

  1. Vylepšená viditelnost ve tmě: Infračervený přísvit umožňuje kamerám snímat obraz za špatných světelných podmínek a v úplné tmě. To zvyšuje efektivitu bezpečnostních kamer a zajišťuje, že budou schopny zachytit důležité detaily i v noci.
  2. Neviditelný pro lidské oko: Jelikož infračervené záření je neviditelné pro lidské oko, mohou kamery s IR přísvitem monitorovat prostory bez narušení normálního osvětlení.
  3. Snížená závislost na externím osvětlení: Kamerám s infračerveným přísvitem není třeba záviset na externím osvětlení, což snižuje náklady na instalaci a provoz.
  4. Široká škála aplikací: IR přísvit je již součástí drtivé většiny bezpečnostních kamer a rozšiřuje tak oblasti možného použití.

Ukázka obrazu bezpečnostní kamery vybavené IR přísvitem za úplné tmy (bez pouličního osvětlení).

Co je ADAPTIVE IR přísvit?

Pokročilá verze IR reflektoru, kterou jsou vybaveny všechny bezpečnostní kamery PATRONUM®. Jedná se o sofistikovanou adaptivní technologií, která umožňuje dynamickou změnu výkonu infračerveného (IR) osvětlení v závislosti na aktuálních podmínkách osvětlení scény. Tato inteligentní funkce, známá jako adaptivní IR osvětlení nebo dynamické IR přizpůsobení, pracuje v těsné symbióze se snímacím čipem kamery.

Systém nejprve analyzuje obraz zachycený snímačem pomocí pokročilých algoritmů zpracování obrazu, aby identifikoval úrovně osvětlení a kontrast ve snímané scéně. Na základě této analýzy pak adaptivně upravuje intenzitu IR osvětlení, což umožňuje optimalizovat expozici obrazu tím, že se přizpůsobuje různým úrovním osvětlení a minimalizuje tak riziko přeexponovaných nebo podexponovaných oblastí.

Tento adaptivní přístup k regulaci IR osvětlení zajišťuje, že obraz zachovává detaily i v absolutní tmě nebo v scénách s vysokým dynamickým rozsahem, čímž se výrazně zlepšuje celková kvalita a čitelnost záznamu. Zásadně tak přispívá k efektivitě nočního vidění a zvyšuje schopnost identifikovat osoby nebo objekty v scéně, což je klíčové pro zabezpečovací a dohledové systémy.

V důsledku toho se adaptivní IR reflektory stávají nepostradatelnou součástí moderních bezpečnostních kamerových systémů, poskytují vysokou flexibilitu a adaptabilitu v proměnlivých světelných podmínkách a zajišťují vynikající výkon bezpečnostních kamer ve všech situacích.

Co děla když integrovaný IR přísvit nestačí?

Pokud to snímaná scéna vyžaduje, je možné dodatečné dosvícení prostřednictvím přídavných IR reflektorů, které mají velký výkon a dokáží tak bezpečnostní kameře pomoci s nasvícením  rozlehlých prostranství. IR reflektor je možné přidat kdykoliv a umísit jej zcela jinam než je kamera a získat tak výhodu osvětlení scény z jiného úhlu.