Jak vybrat videorekordér

08. 03. 2017

Počet video vstupů

Tento údaj nalezete vždy u každého rekordéru. Hodnota udává počet kamer, které lze k zařízení připojit a pořizovat tak záznam. Dnes jsou rekordéry již digitální, takže zaznamenávají na paměťové médium (nejčastěji pevný disk), proto je možné provádět záznam z více kamer v plném rozlišení a i v následném záznamu přepínat jednotlivé kanály na celou obrazovku.

Rozlišení záznamu a počet snímků

Rozlišení záznamu je u DVR udáváno v pixelech (Mpx) například 2.0Mpx znamená, že je rekordér schopen zaznamenat každý kanál v rozlišení 1920x1080 pixelů. Někdy je také tato hodnota udávána jako HD - 1280x720px nebo FULL HD - 1920x1080px atd.
Důležitým hlediskem je také to, kolik snímků DVR uloží za sekundu. Většina dokáže zaznamenat 25 snímků za vteřinu, což je plynulý obraz. Zařízení, které umí zaznamenat plné rozlišení při 25 snímcích na kanál se říká „Real-Time“. Tyto DVR vyžadují výkonnější procesory, a proto jsou většinou nákladnější. Proto je u všech ostatních DVR funkce, která umožňuje volné rozvržení kapacity. Například na 1. a 3. kanál nastavíme 25snímků za sekundu, protože je zde požadavek na plynulý záznam a na 2. a 4. kanál půjde nastavit 7 snímku za sekundu.

Možnost sledování a ovládaní rekodéru prostřednictvím internetu

Tuto vlastnost mají dnes už i levnější modely. Výhodou tohoto systému je to, že se lze do systému připojit po lokální LAN síti nebo po konfiguraci vaší sítě a zřízení tzv. Veřejné IP adresy, nebo Cloudové služby i po internetu odkudkoli na světě.
Zařízení většinou umožňují nejen sledování živého přenosu, ale i záznamu, konfiguraci jednotlivých funkcí. Toto vše je možné povědět i pomocí chytrých mobilních telefonů. Většina rekodérů dnes podporuje operační systémy Apple, Android, Windows atd. Podporu této funkce naleznete vždy u specifikace rekordéru.

Délky záznamu

Délka záznamu není přímo závislá na typu zařízení, ale na kapacitě paměťového media. U záznamových zařízení se používají 3,5“ pevné disky se SATA rozhraním. Velikost zvoleného disku přímo určuje počet dní, které lze uchovávat. Všechny rekodéry jsou dnes již vybaveny funkcí „overwrite“. Tato funkce je převratná v tom, že pokud dojte k zaplnění disku, systém tuto skutečnost automaticky vyhodnotí a začne přepisovat nejstarší záznamy nejnovějšími. Tato možnost je převratná v tom, že zařízení se stává naprosto bezúdržbovým a nevyžaduje pravidelné zásahy, aby plnilo svou funkci. Na disku je vždy zaznamenám počet dnů, který odpovídá aktuálnímu nastavení záznamu.

Chci pomoci s výběrem rekordéru (kamerového systému):

Bližší informace o technologiích https://www.nejkam.cz/a/porovnani-cctv-technologii

https://www.nejkam.cz/a/rozliseni-kamerovych-systemu

Uveďte hodnotu infračerveného dosvitu pro noční vidění.

Uveďte hodnotu infračerveného dosvitu pro noční vidění.

Máte-li v plánu v budoucnu kamerový systém rozšiřovat, doporučujeme volit vícekanálové zařízení na které budete moci připojit kamer více.

Uveďte počet dnů záznamu požadujete uchovávat na disku záznamového zařízení.

Pokud ano, uveďte prosím jaký druh vedení byl použit.

Uveďte celkovou délku kabeláže pro všechny kamery dohromady.

Můžete nám přiložit půdorys místa pro efektivnější návrh vhodného kamerového systému. Namalovat ho můžete klidně jen ručně.

https://www.nejkam.cz/a/provoz-kameroveho-systemu-dle-zakona


* Pole označená hvězdičkou jsou povinná

100%
Miroslav Š. Slovenko
07.05.2018

dodací lhůta

přehlednost obchodu

kvalita komunikace

úplňe spokojný
žádné
Ochota technika,po telefone,bez problémov.Problém vyriešený. Spokojný.
100%
Mirek
11.03.2018

dodací lhůta

přehlednost obchodu

kvalita komunikace

Perfektní servis, komunikace a doručovací doba. Dobré ceny!
žádné