Powered by Smartsupp

Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

Kamerový systém pro rodinný dům paní Barbory

Majitelka požadovala instalaci kamerového systému pro nově postavený moderní rodinný dům (cca 200m2) s garáží a plochou střechou. Byla kladená důraz na kamery s vysokým rozlišením a IP technologií, které umožňují vzdálené sledování a upozorňování, a zároveň by měly být kompatibilní se systémem LOXONE, který bude celý dům řídit. Požadvek na uchovávní záznamu 14 dnů.

Výzvy

 • Prevence kriminality: Viditelné bezpečnostní kamery mohou odradit potenciální zloděje nebo vandaly od pokusu o neoprávněný vstup nebo poškození majetku.
 • Zaznamenávání důkazů: V případě krádeže nebo jiného incidentu poskytují záznamy z bezpečnostních kamer důležité důkazy, které mohou pomoci při vyšetřování a identifikaci pachatelů.
 • Monitorování aktivity: Kamery umožňují majitelům sledovat dění kolem domu v reálném čase, ať už jsou doma nebo na dálku přes internet. To zahrnuje dohlížení na děti, zvířata nebo kontrolu příjezdu návštěv.
 • Pocit bezpečí: Vědomí, že dům je pod stálým dohledem, může výrazně přispět k pocitu bezpečí pro majitele domu i jeho rodinu.
 • Snížení pojistného: Některé pojišťovny nabízejí snížené sazby pro domy s bezpečnostním systémem, jelikož existuje menší riziko krádeže nebo škody.
 • Pomoc při řešení sporů: Záznamy mohou poskytnout objektivní důkazy v případě, že dojde k sporům s dodavateli služeb, sousedy nebo v jiných právních záležitostech.
 • Zvýšení hodnoty nemovitosti: Naše kamerové systémy mohou zvýšit atraktivitu domu pro potenciální kupce a tím i jeho tržní hodnotu.
 • Snadná integrace s chytrými domácími systémy: Kamerové systémy PATRONUM® umožňují integraci s jinými chytrými zařízeními v domě, čímž poskytují uživatelsky přívětivé a automatizované domácí prostředí. V tomto případě proběhla integrace se systémy od LOXONE.

Řešení

Umístění kamer: Na základě poskytnutých podkladů byl sestaven základní plán rozmístění kamer, který zahrnoval všechny vstupy, přístupy na zahradu, parkovací místa a poskytoval také celkový přehled o monitorovaných oblastech.

Rozvody a příprava: V průběhu elektroinstalace byla vybudována infrastruktura pro umístění jednotlivých kamer. Jejich pozice byly pečlivě vybrány tak, aby byly respektovány možnosti montáže a zároveň poskytovaly optimální výhled na monitorované oblasti. Po dokončení hrubé instalace byly v předurčených místech připraveny UTP kabely s přibližně 50 cm rezervou (s ohledem na zateplení) vyvedené ze stěn. Všechny kabely byly vedeny do technické místnosti, kde bylo plánováno umístění technologického RACKu. Na přání zákaznice byly nataženy ještě další kabely jako příprava pro kamery na zahradní domek, které slouží jako rezerva a budou využity v budoucnu.

Instalace exteriér:

Na stavbu se vracíme až v okamžik, kdy se dělalo zateplení pláště budovy, abychom udělali přípravu pro montáž kamer. Pro tento krok je do zateplení umístěna montážní deska do zateplení, která dobře poslouží pro upevnění kamery na finální plašť budovy.

Po další odmlce, kdy byl dokončen plašť budovy dochází na samotnou instalaci bezpečnostních kamer. Zde byl vzhledem k designu zvolen typ IP kamery PRD38 s kabelovým boxem.

Tímto krokem byly kamery nasintalovány a podařilo se zachovat diskrétní design a umístění, aby nebyla narušena koncepce celé budovy. Zárověň byla pokryta hlavní místa.

Instalace interiér:

V technické místnosti byl připraven RACK s policí pro umístění rekordéru, zásuvkou a internetovou přípojkou. Vzheldem k výběru rekordéru s integrovaným POE switchem stačilo na kabely nakrimpovat konektory RJ45 a zapojit je do rekordéru, který zajistil napájení kamer a přenos obrazových dat. Z racku k TV v obývacím pokoji také vede HDMI kabel, aby bylo možné kamery sledovat i na TV.

Konfigurace:

Systém byl konfigurován tak, aby zaznamenával pohyb osob a vozidel, a při detekci někoho na zahradě odesílal majitelce push notifikace do aplikace. Díky tomu má majitelka neustálý přehled v mobilu díky aplikaci Bitvision a v PC díky iVMS320 o dění okolo domu odkudkoliv a je okamžitě informována o jakémkoliv podezřelém chování.

Použitý materiál:

Výsledky:

 • Významné zvýšení pocitu bezpečí u obyvatel domu.
 • Úspěšné odrazení potenciálních zlodějů díky viditelným kamerám.
 • Snadná správa a monitorování systému prostřednictvím mobilní aplikace odkudkoli.
 • Obrazi z kamer lze integorvat do LOXONE systému například pro případ alarmu nebo místo zvonku, kdy se obraz kamery zobrazuje v LOXONE aplikaci.

Závěr:

 • Díky přípravě rozvodů byla celá instalace 5 kamer a NVR vč. konfigurace hotová během cca 4 hodin.
 • Vzhledem k tomu, že systém byl napájen zálohovanou energií ze solární elektrárny, nebylo zapotřebí využívat dodatečný záložní zdroj pro kamerový systém.
 • Kamerový systém se stal neocenitelným nástrojem pro zajištění bezpečnosti rodinného domu.
 • Plány na rozšíření systému o další kamery pro lepší pokrytí pozemku.

Také chcete kamerový systém na svůj rodinný dům?

Paní Barbora je velmi spokojená s doporučeným kamerovým systémem, avšak si uvědomujeme, že každý klient má specifické potřeby – ať už jde o rozdílný počet kamer, specifické funkce nebo cenové omezení. V naší nabídce proto najdete rozmanitou paletu kamerových systémů určených pro rodinné domy, které dokáží vyhovět právě vašim představám.

Přečtěte si také náš článek Jak vybrat kamerový systém pro rodinný dům