Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

Snímací čip - nejdůležitější součástka bezpečnostní kamery?

V současné době nabízí bezpečnostní kamery a kamerové systémy prakticky každý větší prodejce elektroniky. Všichni se předhání a nabízí produkty za velice nízké ceny. Je to však jen o ceně, nebo je rozdíl klidně 100% u dvou totožně vypadajících produktů opravdu odůvodněný? Pojďme se v tomto článku zaměřit na opravdu důležité hodnoty bezpečnostních kamer, které byste měli při výběru správné značky a produkty brát vážně.

Snímací čipy - "není všechno zlato, co se třpytí"

Vložíte-li si do vyhledávače slovo bezpečnostní kamera, případně kamerový systém, vyběhnou tisíce výsledků různých dodavatelů a značek. Ovšem, jakou vybrat? Co je skutečně důležité? Je vodítkem cena? Vyhledávač nabídne například dvě IP kamery, které vypadají podobně, ale jedna je o 50% dražší... říkáte si, proč to tak je?

Analogii můžeme najít například v automobilovému průmyslu. Na parkovišti stojí dvě stejná auta. Barva, vzhled je prakticky totožný, jenže..... jeden vůz je vybavený moderním 6 válcovým motorem a druhý jen základním 3 válcem. Každý už jistě tušíme, že ač se to na první pohled nemusí zdát, svezení bude v obou vozech zcela odlišné....a stejně tak je to i ve světě bezpečnostních kamer, jenže zde nejde o výkon, ale o typ a vlastnosti snímacího čipu.

Určitě si sami všimnete, že pokud se jedná o levnou variantu, je ve specifikaci napsáno pouze "Snímací čip CMOS". Ovšem u renomovaných výrobků, se pak dočtete přesné označení této komponenty a značku výrobce. Rozdíl mezi "no-name" a značkovým čipem opravdu signifikantní a výsledný obraz je pak na zcela jiné úrovni - a o to tady přeci jde především, že? Kvalitní obraz!

SONY STARVIS™ = Back-Illuminated + zlepšená citlivost v oblasti blízkého infračerveného světla

Skvělé citlivostní charakteristiky při nízkém osvětlení a v oblasti s infračerveným světlem představují ideální vlastnosti pro použití snímacího čipi SONY Starvis pro bezpečnostní kamery. Tyto nové snímače obrazu používají back-Illuminated (BSI) konstrukci a také rozšířenou fotodiodovou oblast, která současně zvyšuje citlivost v obou světelných oblastech ve srovnání se současně hojně využívanou předně-osvětlenou konstrukcí. Navíc nové snímače obrazu disponují několikanásobně zvýšenou citlivostní charakteristiku v oblasti viditelného a infračerveného spektra (850 nm) ve srovnání se stávajícími čipy Sony se stejnou velikostí pixelu.

Sony STARVIS je technologie snímačů obrazu vyvinutá společností Sony. Tato technologie využívá nového způsobu struktury pixelů snímače, která umožňuje zachytit obraz s vysokou citlivostí při nízkém osvětlení.

SONY Starvis

Díky technologii Sony® STARVIS jsou snímače schopny zachytit detaily v téměř téměř úplné tmě, což je velmi užitečné například pro bezpečnostní kamery, kde je často třeba zachytit obraz i v podmínkách s velmi nízkým osvětlením.

Technologie Sony STARVIS se používá ve více než 200 druzích kamer, jako jsou IP kamery, bezpečnostní kamery, automobilové kamery a další aplikace, kde je důležitá vysoká kvalita obrazu i při nízkém osvětlení.

Důležité je také si dát pozor na typ čipu STARVIS. Výrobce Sony totiž nabízí několik kvalitativních úrovní čipu STARVIS, proto doporučujeme nenaletět a nakoupit kamery od renomovaného prodejce!

Sony STARVIS compare table