Powered by Smartsupp

Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

Jak vybrat kamerový systém pro rodinný dům

Kamerový systém na rodinný dům je dnes již standardem jak pro novostavby, tak pro starší domy. Kamerové systémy české značky PATRONUM® pomáhají chránit majetek a zdraví rodin již na několika tisících rodinných domech v Česku a na Slovensku. Jsou navrženy především pro snadnou instalaci svépomocí a obsahují vše potřebné pro oživení a provoz. Možnost kompletní on-line správy, kvalitní software v ceně, AI funkce, špičková technická úroveň použitých komponent, podpora 7 dnů v týdnů a prodloužená záruka jsou samozřejmostí.

Proč mít kamerový systém na rodinném domě?

 1. Prevence kriminality: Viditelné bezpečnostní kamery mohou odradit potenciální zloděje nebo vandaly od pokusu o neoprávněný vstup nebo poškození majetku.
 2. Zaznamenávání důkazů: V případě krádeže nebo jiného incidentu poskytují záznamy z bezpečnostních kamer důležité důkazy, které mohou pomoci při vyšetřování a identifikaci pachatelů.
 3. Monitorování aktivity: Kamery umožňují majitelům sledovat dění kolem domu v reálném čase, ať už jsou doma nebo na dálku přes internet. To zahrnuje dohlížení na děti, zvířata nebo kontrolu příjezdu návštěv.
 4. Pocit bezpečí: Vědomí, že dům je pod stálým dohledem, může výrazně přispět k pocitu bezpečí pro majitele domu i jeho rodinu.
 5. Snížení pojistného: Některé pojišťovny nabízejí snížené sazby pro domy s bezpečnostním systémem, jelikož existuje menší riziko krádeže nebo škody.
 6. Pomoc při řešení sporů: Záznamy mohou poskytnout objektivní důkazy v případě, že dojde k sporům s dodavateli služeb, sousedy nebo v jiných právních záležitostech.
 7. Zvýšení hodnoty nemovitosti: Naše kamerové systémy mohou zvýšit atraktivitu domu pro potenciální kupce a tím i jeho tržní hodnotu.
 8. Snadná integrace s chytrými domácími systémy: Kamerové systémy PATRONUM® umožňují integraci s jinými chytrými zařízeními v domě, čímž poskytují uživatelsky přívětivé a automatizované domácí prostředí.

Jakou zvolit technologii (AHD vs. IP) pro kamerový systém rodinného domu?

Pro rodinný dům je v naprosté většině případů nejvhodnější Analog HD (AHD) technologie. A to kvůli nižší pořizovací ceně při stejném rozlišení jako IP systémů a trochu jednodušší instalaci. Kamerové systémy postavené na AHD technologii nabízí téměř všechny funkce jako IP systémy, vzdálený dohled a správu po internetu, vedení a napájení po jednom kabelu (multikabelu) atd. Není však vyloučeno, že právě pro váš rodinný dům bude vhodnější IP kamerový systém. Rozhodnutí je vždy dáno konkrétními podmínkami a možnostmi, které máte k dispozici. Abychom vám ulehčili výběr technologie, připravili jsme článek, který se zabývá porovnáním obou technologií.

 • AHD kamerové systémy - vhodné pro většinu menších kamerových systémů na RD 
 • IP kamerové systémy - větší podpora AI funkcí, vyšší FPS, možnost snadného rozšíření
 • WIFI IP kamerové systémy - ty jsou v naší nabídce zastoupeny jen jednotkami produktů, jelikož bezdrátové řešení je z našeho pohledu nespolehlivé a snadno rušitelné.

Kompletní srovnání technologií naleznete v našem dalším článku AHD vs. IP: Jakou technologii vybrat?

TOP nejprodávanější kamerový systém pro rodinný dům (set):

Každý klient má specifické potřeby, a proto jsme na základě našich 20 let zkušeností sestavili několik systémů, které považujeme za ideální pro rodinné domy.

Nejprodávanější IP sety pro rodinný dům (11 000 - 28 000,-Kč):

Nejprodávanější AHD sety pro rodinný dům (9 000 - 15 000,-Kč):

Kompletní nabídka kamerových setů:

Pokud však mezi nimi nenajdete to, co hledáte, neváhejte vyplnit poptávkový formulář. Rádi pro vás ZDARMA vypracujeme systém na míru.

Kamerové systém pro kompaktní bungalovy nebo rozlehlé vily

Při výběru kamerového systému je klíčové vzít v úvahu velikost a rozložení vašeho rodinného domu. Pro menší bungalovy může být adekvátní několik strategicky umístěných kamer, které pokryjí hlavní vstup a zadní dveře, stejně jako místa, kde jsou uloženy cennosti. V takovém případě se může hodit jednoduchý AHD systém s několika kamerami, který je snadný na instalaci a údržbu. Na druhou stranu, pokud máte velkou vilu s několika vchody a rozsáhlým pozemkem, měli byste zvážit sofistikovanější systém postavený na IP technologii. Ta zahrnuje kamery s vysokým rozlišením, širokým úhlem záběru, pokročilými AI funkcemi jako je detekce osob nebo analýza pohybu, a možností kvalitního IR nočního vidění. Nezáleží na velikosti, důležité je, aby systém byl škálovatelný a flexibilní, takže se může přizpůsobit jakýmkoli změnám ve vašem bydlení.

Kam montovat kamery a jaký počet zvolit?

Kamerový systém na rodinném domě nemusíte využít jen pro monitoring případné kriminální aktivity. Sledovat můžete také pohyb dětí (například maminky ocení kameru u bazénu), starých lidí, domácích mazlíčků (ztracený pes) apod.

Plánování a doporučené řešení:
plan

Nejčastěji monitorovaná místa - exteriér:

 • vstupy na pozemek (vrata, vrátka)
 • parkovací místa pro automobily
 • zahradní domek s nářadím (sekačky, traktůrky)
 • obvod pozemku a zahrada
 • terasy a balkóny
 • bazény a dětské koutky

Nejčastěji monitorovaná místa - interiér:

 • vstupní haly
 • chodby
 • garáže
 • kotelny

Před instalací bezpečnostních kamer je důležité pečlivě promyslet, kolik kamer bude potřeba pro efektivní dohled nad všemi zónami, které chcete monitorovat, a zvážit možnosti vedení kabelů. Užitečným nástrojem může být detailně propracovaný plán vašeho domu, na kterém jsou vyznačena místa, kde kamery plánujete umístit, a který odráží reálné rozměry a dispozice. Při plánování umístění kamer je vhodné aplikovat pravidlo, podle kterého by měly kamery pokrývat oblasti ve vzájemném dosahu tak, aby se monitorované prostředí překrývalo a nezůstávaly žádné slepé zóny.

Instalace svépomocí nebo od profesionála?

Naše nabídka kamerových systémů byla pečlivě sestavena českými odborníky, kteří mají více než 20 let zkušeností v oboru kamerových systému. Součástí každého setu je vše, co potřebujete pro jednoduchou do-it-yourself instalaci a spuštění systému vč. on-line dohledu. Takže pokud máte alespoň základní technické dovednosti, můžete si kamerový systém nainstalovat sami, aniž byste potřebovali speciální nářadí nebo vysokou úroveň odbornosti. Systémy PATRONUM® jsou také oblíbené pro špičkovou úroveň technické podpory, která dokáže vyřešit jakýkoliv zádrhel. Pokud si ani tak netroufnete na montáž svépomocí, můžete oslovit některého našich instalačních partnerů.

Sledování kamerového systému odkudkoliv

V domě - obraz můžete sledovat například na televizi. Záznamové zařízení je možné umístit přímo k televizi nebo například do technické místnosti a pomocí VGA nebo HDMI kabelu spojit s televizorem. Jednoduše pak přepnete odpovídající vstup na TV a uvidíte kompletní dění v zorném poli kamer.

Mimo domov - kamerové systémy PATRONUM můžete snadno připojit k internetu, a tak můžete sledovat živý obraz nebo záznam prakticky odkudkoliv pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC. Unikátní výhodou systémů PATRONUM je také P2P připojení, které nevyžaduje pořízení pevné IP adresy a je ZDARMA.

20221230180819

Nechte se inspirovat

Prohlédněte si také případové studie kamerových systémů pro rodinné domy.

Proč zvolit kamerový set PATRONUM®?

 • Vylepšete svůj domov s předními PROFI systémy PATRONUM®, složenými výhradně z prémiových produktů na špici technologické inovace.
 • Každý set je navržen pro rychlou a snadnou instalaci bez potřeby speciálního nářadí nebo odborných znalostí.
 • Užijte si nejen prodlouženou záruku 24+12 měsíců, ale i doživotní zákaznickou podporu a aktualizační servis ZDARMA!
 • Díky P2P servisu on-line přístupu, který je ZDARMA můžete váš systém ovládat a sledovat odkudkoliv na světě bez potřeby veřejné IP adresy.
 • Všechny SMART funkce vás okamžitě upozorní a nahrávají důležité události, jako jsou detekce pohybu, osob, vozidel, zakrytí nebo odcizení kamery a technické poruchy.
 • Všechny záznamy jsou bezpečně ukládány na pevném disku s kapacitou několika týdnů. Systém, který si získal důvěru tisíců spokojených zákazníků.
 • A jako bonus pro všechny sety DOPRAVA ZDARMA!

Legislativní podmínky provozu kamerové systém na domě

Pokud kamerový systém s nahráváním slouží výhradně k dohledu nad vaším majetkem, včetně pozemku a přilehlých veřejných prostor, není jeho provoz omezen žádnými specifickými legislativními požadavky a nevyžaduje registraci.