Powered by Smartsupp

Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

Jak vybrat pevný disk pro kamerový systém

Pevné disky určené pro záznamová zařízení

Kamerové systémy PATRONUM® podporují pevné disky téměř od všech výrobců. Vždy ale doporučujeme vybírat takové typy pevných disků, které jsou konstrukčně určené pro kamerové systémy. Nalší volbou jsou například disky Western Digital řada PURPLE. Tyto pevné disky byly vyrobeny přímo pro potřeby nahrávacích zařízení PARTONUM® kamerových systémů. Vyšší cena je vykoupena konstrukcí pro provoz 24/7, se sníženou spotřebu elektrické energie. Nabízí kapacitu až 8 TB při napojení 64 kamer na jeden disk a až 8+ disků na jeden systém. Navíc mají také senzory vibrace, které stabilizují zapisovací hlavu disku a tím prodlužují životnost disku.

Jakou kapacitu vybrat?

Pokud nahráváte záznam ze všech kamer nepřetržitě (kontinuálně), je výpočet potřebné kapacity pevného disku vcelku jednoduchý. Stačí brát v úvahu počet kamer, jejich rozlišení, snímky za sekundu (FPS) a případně kodek komprese (datový tok).

  • 1x 2.0Mpx kamera – cca 25 GB/24h
  • 1x 5.0Mpx kamera – cca 60 GB/24h
  • 1x 8.0Mpx kamera – cca 180 GB/24h

Potřebnou kapacitu si také můžete spočítat sami díky kalkulačce.

Příklady:

Co když budu nahrávat jen při pohybu či jiné události?

Běžně se kapacita disku dimenzuje tak, aby zvládla uchovávat záznamy pořízené nepřetržitým záznamem po požadovaný počet dní, ale díky sofistikovaným AI funkcím, které nabízejí kamerové systémy PATRONUM, je možné každou kameru nastavit individuálně a spouštět záznam je na základě určité situace. Tím se můžete dostat do stavu, kdy i přes původní odhad kapacity disku na 10 dní záznamu, najdete na disku data stará několik měsíců.

Instalace pevného disku do nahrávacího zařízení

Ať už vlastníte náš kamerový systém, nebo teprve uvažujete o jeho koupi, můžete se předem seznámit s videem, které demonstruje, jak jednoduše můžete pevný disk instalovat do nahrávacího zařízení sami.

Doporučené produkty8