IR přísvit: Tichý hrdina bezpečnostních kamer

V dnešní době je bezpečnost domova a majetku stále důležitější. Bezpečnostní kamery jsou jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro monitorování a ochranu našich domovů, podniků a veřejných prostor. V tomto článku se zaměříme na infračervený přísvit bezpečnostních kamer, který výrazně zlepšuje jejich schopnost snímání ve tmě nebo při špatných světelných podmínkách.

Infračervený přísvit: Co to je a jak funguje?

Infračervený přísvit (IR přísvit) je technologie, která umožňuje bezpečnostním kamerám snímat obraz za špatných světelných podmínkách nebo v úplné tmě. Tato technologie využívá infračervené záření, které je neviditelné pro lidské oko, ale může být detekováno senzory kamer.

Bezpečnostní kamery s IR přísvitem obsahují řadu infračervených LED diod, které vysílají infračervené světlo. Toto světlo se odráží od objektů v zorném poli kamery a vrací se zpět k senzoru kamery. Senzor pak zpracovává obraz a vytváří černobílý snímek s dobrou viditelností i za špatných světelných podmínek.

Výhody infračerveného přísvitu

  1. Vylepšená viditelnost ve tmě: Infračervený přísvit umožňuje kamerám snímat obraz za špatných světelných podmínek a v úplné tmě. To zvyšuje efektivitu bezpečnostních kamer a zajišťuje, že budou schopny zachytit důležité detaily i v noci.

  2. Neviditelný pro lidské oko: Jelikož infračervené záření je neviditelné pro lidské oko, mohou kamery s IR přísvitem monitorovat prostory bez narušení normálního osvětlení.

  3. Snížená závislost na externím osvětlení: Kamerám s infračerveným přísvitem není třeba záviset na externím osvětlení, což snižuje náklady na instalaci a provoz.

  4. Široká škála aplikací: IR přísvit je již součástí drtivé většiny bezpečnostních kamer a rozšiřuje tak oblasti možného použití.

Ukázka obrazu bezpečnostní kamery vybavené IR přísvitem za úplné tmy (bez pouličního osvětlení).

20230420165841