dopravaPokud vaší objednávku dokončíte v pracovní den do 13h, bude následující pracovní den u vás!

Kamery pro Mars

Mastcam-Z je název kamerového systému namontovaného na stožáru marsovského vozítka Perseverance, který přistál v únoru na planetě Mars. Mastcam-Z je složen ze dvou kamerových modulů, které umožňují přiblížit, zaostřit a pořizovat panoramatické, 3D obrázky a videa vysokou rychlostí, což umožňuje podrobné zkoumání vzdálených objektů.

mastcam

Mastcam-Z se skládá ze dvou zoom kamery namontované na dálkové snímání stožáru vozítka Perseverance. Design je odvozen z dobře otestovaného a spolehlivého projektu Mastcam, který byl vyvinut pro předchozí marsovské vozidlo Curiosity. Sdílejí stejné detektory, rozhraní elektroniky, firmware a provozní protokoly. Mastcam-Z přidává schopnost motorového zoomu 3.6:1, zatímco předchůdce má dva objektivy s fixním ohniskem Každá z kamer se zoomem má širokopásmové červené/zelené/modré (RGB) zobrazení a úzkopásmové viditelné / blízké infračervené (IR) barevné zobrazení. Snímač se skládá z CCD senzoru ON Semiconductor KAI-2020CM s velikostí pole 1600x1200pixelů (cca 2.0Mpx) a může zobrazovat zorné pole (FOV) od ~5 ° do ~15 °. Toto je přibližně ekvivalentní zorné pole, které poskytuje objektiv se zoomem 135–400 mm na standardním 35mm fotoaparátu.

Tým Mastcam-Z se skládá z přibližně 100 vědců, inženýrů, techniků, manažerů, administrátorů a studentů, z nichž mnozí pracovali na projektu od doby, kdy NASA v roce 2014 přístroj zvolila.

mastcam2

Cíle na Marsu

  • Charakterizovat celkovou geomorfologii krajiny, procesy a povahu geologického stavu (mineralogie, struktura a stratigrafie).
  • Posouzení aktuálních atmosférických a astronomických podmínek, události a interakce a procesy povrchové atmosféry.
  • Poskytovat provozní podporu a vědecký kontext pro navigaci vozítek, sběr vzorků, extrakci a jejich ukládání do kontejneru a další vybraná zkoumání na Marsu.

zdroj: mars.nasa.gov

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení