Snímací čip - nejdůležitější součástka kamery?

V současné době nabízí bezpečnostní kamery a kamerové systémy prakticky každý větší prodejce elektroniky. Všichni se předhání a nabízí produkty za velice nízké ceny. Je to však jen o ceně, nebo je rozdíl klidně 100% u dvou totožně vypadajících produktů opravdu odůvodněný? Pojďme se v tomto článku zaměřit na opravdu důležité hodnoty bezpečnostních kamer, které byste měli při výběru správné značky a produkty brát vážně.

Snímací čipy - "není všechno zlato, co se třpytí"

Vložíte-li si do vyhledávače slovo bezpečnostní kamera, případně kamerový systém, vyběhnou tisíce výsledků různých dodavatelů a značek. Ovšem, jakou vybrat? Co je skutečně důležité? Je vodítkem cena? Vyhledávač nabídne například dvě IP kamery, které vypadají podobně, ale jedna je o 50% dražší... říkáte si, proč to tak je?

Analogii můžeme najít například v automobilovému průmyslu. Na parkovišti stojí dvě stejná auta. Barva, vzhled je prakticky totožný, jenže..... jeden vůz je vybavený moderním 6 válcovým motorem a druhý jen základním 3 válcem. Každý už jistě tušíme, že ač se to na první pohled nemusí zdát, svezení bude v obou vozech zcela odlišné....a stejně tak je to i ve světě bezpečnostních kamer, jenže zde nejde o výkon, ale o typ a vlastnosti snímacího čipu.

Určitě si sami všimnete, že pokud se jedná o levnou variantu, je ve specifikaci napsáno pouze "Snímací čip CMOS". Ovšem u renomovaných výrobků, se pak dočtete přesné označení této komponenty a značku výrobce. Rozdíl mezi "no-name" a značkovým čipem opravdu signifikantní a výsledný obraz je pak na zcela jiné úrovni - a o to tady přeci jde především, že? Kvalitní obraz!

SonyStarvisNOC

porovnání obrazu kamer v noci

Pořizujete-li si tedy kamerový systém, očekáváte, že obraz a jeho kvalita budou na odpovídající úrovni a to zejména přes noc a při ztížených světelných podmínkách, protože kamerový systém, který má mizerný obraz jsou prostě vyhozené peníze....Smutnou pravdou je, že takových produktů je na trhu 95%.

Doporučujeme se tedy při výběru zaměřit na opravdu kvalitní produkty, které mají snímací čipy SONY například řady STARVIS™, které budou sice dražší, ale v celkovém shrnutí poskytnou obraz násobně kvalitnější za každé situace.

Myslete také na to, že když nakupujete od profesionálů, máte jistotu, že prodejce produktu rozumí a nezná ji jen jako "položku na skladě".