dopravaPokud vaší objednávku dokončíte v pracovní den do 13h, bude následující pracovní den u vás!

Snímací čip - nejdůležitější součástka kamery?

V současné době nabízí bezpečnostní kamery a kamerové systémy prakticky každý větší prodejce elektroniky. Všichni se předhání a nabízí produkty za velice nízké ceny. Je to však jen o ceně, nebo je rozdíl klidně 100% u dvou totožně vypadajících produktů opravdu odůvodněný? Pojďme se v tomto článku zaměřit na opravdu důležité hodnoty bezpečnostních kamer, které byste měli při výběru správné značky a produkty brát vážně.

Snímací čipy - "není všechno zlato, co se třpytí"

Vložíte-li si do vyhledávače slovo bezpečnostní kamera, případně kamerový systém, vyběhnou tisíce výsledků různých dodavatelů a značek. Ovšem, jakou vybrat? Co je skutečně důležité? Je vodítkem cena? Vyhledávač nabídne například dvě IP kamery, které vypadají podobně, ale jedna je o 50% dražší... říkáte si, proč to tak je?

Analogii můžeme najít například v automobilovému průmyslu. Na parkovišti stojí dvě stejná auta. Barva, vzhled je prakticky totožný, jenže..... jeden vůz je vybavený moderním 6 válcovým motorem a druhý jen základním 3 válcem. Každý už jistě tušíme, že ač se to na první pohled nemusí zdát, svezení bude v obou vozech zcela odlišné....a stejně tak je to i ve světě bezpečnostních kamer, jenže zde nejde o výkon, ale o typ a vlastnosti snímacího čipu.

Určitě si sami všimnete, že pokud se jedná o levnou variantu, je ve specifikaci napsáno pouze "Snímací čip CMOS". Ovšem u renomovaných výrobků, se pak dočtete přesné označení této komponenty a značku výrobce. Rozdíl mezi "no-name" a značkovým čipem opravdu signifikantní a výsledný obraz je pak na zcela jiné úrovni - a o to tady přeci jde především, že? Kvalitní obraz!

SonyStarvisNOC

porovnání obrazu kamer v noci

Pořizujete-li si tedy kamerový systém, očekáváte, že obraz a jeho kvalita budou na odpovídající úrovni a to zejména přes noc a při ztížených světelných podmínkách, protože kamerový systém, který má mizerný obraz jsou prostě vyhozené peníze....Smutnou pravdou je, že takových produktů je na trhu 95%.

Doporučujeme se tedy při výběru zaměřit na opravdu kvalitní produkty, které mají snímací čipy SONY například řady STARVIS, které budou sice trochu dražší, ale v celkovém shrnutí poskytnou obraz násobně kvalitnější za každé situace.

Myslete také na to, že když nakupujete od profesionálů, máte jistotu, že prodejce produktu rozumí a nezná ji jen jako "položku na skladě".

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení