Technika

IR přísvit: Tichý hrdina bezpečnostních kamer

IR přísvit: Tichý hrdina bezpečnostních kamer

V dnešní době je bezpečnost domova a majetku stále důležitější. Bezpečnostní kamery jsou jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro monitorování a ochranu našich domovů, podniků a veřejných prostor. V tomto článku se zaměříme na infračervený přísvit bezpečnostních kamer, který výrazně zlepšuje jejich schopnost snímání ve tmě nebo při špatných světelných podmínkách.

Infračervený přísvit: Co to je a jak funguje?

Infračervený přísvit (IR přísvit) je technologie, která umožňuje bezpečnostním kamerám snímat obraz za špatných světelných podmínkách nebo v úplné tmě. Tato technologie využívá infračervené záření, které je neviditelné pro lidské oko, ale může být detekováno senzory kamer.

Bezpečnostní kamery s IR přísvitem obsahují řadu infračervených LED diod, které vysílají infračervené světlo. Toto světlo se odráží od objektů v zorném poli kamery a vrací se zpět k senzoru kamery. Senzor pak zpracovává obraz a vytváří černobílý snímek s dobrou viditelností i za špatných světelných podmínek.

Výhody infračerveného přísvitu

  1. Vylepšená viditelnost ve tmě: Infračervený přísvit umožňuje kamerám snímat obraz za špatných světelných podmínek a v úplné tmě. To zvyšuje efektivitu bezpečnostních kamer a zajišťuje, že budou schopny zachytit důležité detaily i v noci.

  2. Neviditelný pro lidské oko: Jelikož infračervené záření je neviditelné pro lidské oko, mohou kamery s IR přísvitem monitorovat prostory bez narušení normálního osvětlení.

  3. Snížená závislost na externím osvětlení: Kamerám s infračerveným přísvitem není třeba záviset na externím osvětlení, což snižuje náklady na instalaci a provoz.

  4. Široká škála aplikací: IR přísvit je již součástí drtivé většiny bezpečnostních kamer a rozšiřuje tak oblasti možného použití.

Ukázka obrazu bezpečnostní kamery vybavené IR přísvitem za úplné tmy (bez pouličního osvětlení).

Adaptivní IR přísvit

Pokročilejší verze reflektoru bezpečnostních kamer, který má navíc adaptivní funkci pro změnu výkonů v reálném čase.

Díky spolupráci se snímacím čipem dokáže, po vyhodnocení snímané scény, upravovat výkon IR reflektoru v reálném čase, aby eliminoval přeexponovaná místa ve scéně. Tato funkce zásadním způsobem přispívá ke kvalitě obrazu za úplné tmy.

Napsat komentář

Všechny komentáře jsou před zveřejněním moderovány.

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.