Výběr produktů

Jak vybrat pevný disk pro kamerový systém

Jak vybrat pevný disk pro kamerový systém

Délka záznamu se odvíjí od kapacity paměťového média. U záznamových zařízení se jako paměťové médium využívají 3,5“ pevné disky se SATA rozhraním. Velikost zvoleného disku pak přímo určuje počet dní, které lze uchovávat. Všechny rekordéry PATRONUM disponují funkcí „overwrite“, díky které systém v případě zaplnění disku začne automaticky přepisovat nejstarší záznamy nejnovějšími. Zařízení se tak stává naprosto bezúdržbovým a nevyžaduje od vás žádné pravidelné zásahy. Na disku je vždy zaznamenám počet dnů, který odpovídá aktuálnímu nastavení.

Pevné disky určené pro záznamová zařízení

Kamerové systémy PATRONUM podporují pevné disky téměř od všech výrobců. Vždy ale doporučujeme vybírat takové typy pevných disků, které jsou konstrukčně určené pro kamerové systémy. Další volbou jsou například disky Western Digital řada PURPLE. Tyto pevné disky byly vyrobeny přímo pro potřeby záznamových zařízení kamerových systémů. Jsou tak konstruovány na provoz 24/7, mají sníženou spotřebu elektrické energie, nabízí kapacitu až 8 TB při napojení 64 kamer na jeden disk a až 8+ disků na jeden systém. Navíc mají také senzory vibrace, které stabilizují zapisovací hlavu disku a tím prodlužují životnost disku.

Jakou kapacitu vybrat?

Pokud nahráváte záznam ze všech kamer nepřetržitě, je výpočet potřebné kapacity pevného disku vcelku jednoduchý. Stačí brát v úvahu počet kamer, jejich rozlišení, snímky za sekundu (FPS) a případně kodek komprese (datový tok). U záznamu detekčního – alarmového je pak kapacita závislá na počtu událostí a konfiguraci systému. V takovém případě je možné uspořit až 95 % kapacity denně ve srovnání s kontinuálním záznamem.

Při kontinuálním záznamu a maximální kvalitě můžete obecně vycházet z tohoto předpokladu:

  • 2.0Mpx kamera – cca 25 GB/den
  • 5.0Mpx kamera – cca 60 GB/den
  • 8.0Mpx kamera – cca 180 GB/ den
  • Potřebnou kapacitu si také můžete spočítat sami.

Platí pro AHD a IP kamery. Při použití kodeku H.265 můžete počítat s nižší datovou náročností systému.

Napsat komentář

Všechny komentáře jsou před zveřejněním moderovány.

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.