Případové studie

Kamerový systém pro rodinný dům

Kamerový systém pro rodinný dům

Kamerový systém na rodinný dům je dnes již standardem jak pro novostavby, tak pro starší domy. Kamerové systémy PATRONUM pomáhají chránit majetek a zdraví rodin již na tisících rodinných domech v Česku a na Slovensku. Možnost kompletní on-line správy, kvalitní software v ceně, AI funkce, špičková technická úroveň, česká podpora, snadná instalace a prodloužená záruka jsou u našich setů samozřejmostí.

Rodinný dům je možná jednou z největších investic, kterou v životě realizujete. Proto je na místě jej střežit a ochránit spolehlivým kamerovým systémem.

Jak vybrat kamerový systém?

Proč zvolit kamerový set PATRONUM® od nejkam.cz?

Nekupujete si jen špičkový kamerový systém, ale také špičkovou podporu, kvalitní a bezpečný software pro vzdálené sledování.

Je třeba mít na poměti, že kamerový systém není jen o produktu samotném.

AHD vs. IP - Jakou technologii kamerového systému vybrat?

Kamerový systém pro rodinný dům v naprosté většině případů vybízí k použití finančně výhodnější AHD technologie. Obecně lze však říci, že pro jednodušší kamerové systémy, kde je možné vedení natáhnout od kamery až k záznamovému zařízení je vhodnější AHD technologie. Pro kamerové systémy, jejichž kamery mají být na více budovách (RD, garáž, zahradní domek) je IP technologie vhodnější volbou díky téměř nekonečné variabilitě rozvodné infrastruktury. Více informací jsme připravili do dalšího článku.

Jakou vybrat technologii

Jaký tvar kamery?

Bezpečnostní kamery základně rozdělujeme na DOME a BULLET a to podle jejich tvaru. V současné době jsou oba druhy kamer rozdílné opravdu jen tvarem, tedy designem. Rozhodnutí pro daný tvar kamery je tedy zcela podřízeno vašemu designovému cítění, jelikož z technického hlediska zde žádný rozdíl není. Časté dotazy také míří na použití otáčecích kamer (PTZ) kamer na rodinný dům - na to rezolutně odpovídáme, že tyto kamery nejsou pro RD vhodnou volbou. Obvykle je použití více statických kamer mnohem výhodnějších než jedné kvalitní otočné a to i finančně.

Porovnání kamer

Kam s kamerami?

Vždy je dobré dopředu rozmyslet kolik kamer bude potřeba k odpovídajícímu monitorování požadovaných prostor a kam můžete natáhnout kabeláž. Také je dobré namalovat hrubý plánek prezentující vaší představu vycházející ze skutečného stavu. Kamerový systém si pak můžete vybrat podle počtu kamer a dalších požadovaných parametrů. Kompletní návrh kamerového systému také rádi zpracujeme zcela zdarma.

Kamerový systém na rodinném domě může mít také velkou přidanou hodnotu v podobě monitoringu pohybu dětí (maminky pracující v kuchyni ocení kameru u bazénu), starých lidí, domácích mazlíčků (ztracený pes), či obyčejného vandalismu (rozsypaná popelnice, posprejovaný plot nebo poškrábané auto).

Chci asistovaný výběr zboží zdarma

Montáž a zprovoznění

Jak jsme již zmínili, všechny naše kamerové systémy navrhujeme tak, abyste je mohli naistalovat a zprovoznit sami. Díky rozsáhlé podpoře pro produkty PATRONUM vás nic nezaskočí. Pokud si ani tak netroufnete na montáž svépomocí, můžete oslovit některého našich instalačních partnerů.

Portál podpory PATRONUM®

Sledování kamerového systému odkudkoliv

V domě - obraz můžete sledovat například na televizi. Záznamové zařízení je možné umístit přímo k televizi nebo například do technické místnosti a pomocí VGA nebo HDMI kabelu spojit s televizorem. Jednoduše pak přepnete odpovídající vstup na TV a uvidíte kompletní dění v zorném poli kamer. Samozřejmě také v rámci domácí sítě na PC, tabletech a mobilních telefonech.

Mimo domov - kamerové systémy PATRONUM můžete snadno připojit k internetu, a tak můžete sledovat živý obraz nebo záznam prakticky odkudkoliv pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC. Unikátní výhodou systémů PATRONUM je také P2P připojení, které nevyžaduje pořízení pevné IP adresy.

Portál podpory PATRONUM®

Legislativa provozu

Provoz kamerového systému se záznamem, který monitoruje pouze váš majetek (pozemek a případně bezprostřední veřejné prostranství), nepodléhá žádné legislativní úpravě - není tedy nutná žádná registrace

Portál podpory PATRONUM®

Nevybrali jste si?

Prohlédněte si naší kompletní nabídku, nebo využijte některou z naších služeb asistovaného výběru správného kamerového sytému.

Prohlédnout nabídku Vyplnit poptávkový formulář Zarezervovat termín asistovaného výběru