Powered by Smartsupp

Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

IP bezpečnostní kamery - Ohnisko objektivu - 2.8mm (96°)

Hledáte moderní IP kameru s mimořádnými funkcemi a vysokou kvalitou obrazu? Pak se podívejte na kamery PATRONUM®, které patří mezi nejlepší na českém trhu. Mezi klíčové vlastnosti IP bezpečnostních kamer PATRONUM® patrří:

 • Snímací čipy SONY® STARVIS™ s vynikajícím obrazem i za slabého osvětlení.
 • Chytré AI funkce poháněné umělou inteligencí pro detekci osob a vozidel.
 • Vestavěné mikrofony a reproduktory pro práci s audiem.
 • Sloty pro paměťové karty, které umožní proměnit kameru i v rekordér.
 • Aktivní POE napájení, obraz a zvuk po jednom vodiči - úspora vedení.
 • Kvalitní dílenské zpracování zaručující odolnost pro venkovní provoz a dlouhou živostnost.
 • Nekonečnou variabilitu pro neomezené umístění a možnost sestavení rozsáhlých kamerových systémů.
 • Snadná instalace a kvalitní software v ceně
 • Kompatibilita se SMART instalacemi LOXONE, FIBARO a NAS Synology

Jak vybrat IP bezpečnostní kameru

Nejprve si ujasněte, k čemu chcete kameru používat. Bude sloužit k ochraně domu, firmy, nebo pro jiné účely? Kde bude kamera umístěna? Venku nebo uvnitř? V závislosti na tom budete potřebovat IP kameru s vhodným tvarem, odolným krytím a vhodným rozlišením.

Tvary IP bezpečnostních kamer

Bezpečnostní kamery dělíme podle tvaru a funkcí. Pojďme si přiblížit základní typy:

 • BULLET- kamera na "nožičce" - hodí se zejména pro venkovní instalace a lze ji umísit na vertikální i horizontální plochy.Mají tendenci být více viditelné, což může působit jako preventivní opatření proti kriminalitě.
 • DOME- polokoule - antivandal provedení. Lze ji umísit na vertikální i horizontální plochy. Jsou často používány uvnitř budov díky jejich méně nápadnému vzhledu, ale všechny nabízené modely můžete použít i pro venkovní použití.
 • DOME PTZ- kamery s možností naklápění a otáčení. Díky motorovému pohonu lze s kamerou vzdáleně pohybovat do všech směrů.

Tvar IP kamery nehraje v dnešní době zásadní roly, tedy jak DOME, tak BULLET IP kameru je možné umístit úspěšně na většinu totožných míst, hlavní rozdíl je tedy hlavně v designu.

Více o výběru správného typu bezpečnostní kamery uvádíme v článku Jak vybrat bezpečnostní kameru

Rozlišení IP bezpečnostních kamer

Rozlišení je prakticky nejdůležitější parametr bezpečností kamery, které přímo ovlivňuje kvalitu snímaného obrazu. V nabídce naleznete 3 základný rozlišení:

 • 2.0Mpx - 1920x1080px (FULLHD) - stačí pro základní sledování bez většího vykreslení detailů
 • 5.0Mpx - 2592x1944px - zlatá střední cesta; velice pěkné rozlišení a příznivá cena
 • 8.0Mpx - 3840x2160px (4K) - špičkové rozlišení pro maximální detaily obličejů a SPZ na větší vzdálenosti

Více jsme o možnostech rozlišení, včetně názorných ukázek, napsali tady.

IR dosvit IP bezpečnostních kamer - noční vidění

Hlavním kritériem při výběru bezpečnostní kamery dle parametru dosvitu je udávána vzdálenost v metrech. Tuto hodnotu naleznete u každé bezpečnostní kamery v záložce "parametry". Pokud je například uveden dosvit 20m, má daný model takový počet LED reflektorů nebo takový výkon, že dokáže v noci snímat i za naprosté tmy až do vzdálenosti 20m. Důležité je vědět, že každé prostředí odráží světlo jinak. Bílá zeď bude vidět na větší vzdálenost než tmavě zabarvená plocha nebo porost. Z toho důvodu je důležité při výběru bezpečnostní kamery dbát na nutnou rezervu. V praxi to znamená, že pokud chcete kamerou vidět spolehlivě na 30m, je vhodné vybrat model s dosvitem minimálně 40m a nejlépe 50m. IR (infračervené) světlo není viditelné pro lidské oko. IR přísvit: Tichý hrdina bezpečnostních kamer

Krytí IP bezpečnostních kamer - voděodolnost

Stupeň krytí IP (Ingress Protection) udává odolnost elektrických zařízení proti vniknutí cizího tělesa a vniknutí vody (obecně kapalin) - lidově voděodolnost. Tato hodnota tedy udává, zda je možné kameru instalovat ve venkovním prostředí a vystavit ji všem povětrnostním vlivům v rámci celoročního počasí. Obecně lze říci, že větší hodnota IP znamená, že je zařízení více odolné.

 • IP40 (vnitřní provoz)
 • IP66 (venkovní provoz)
 • IP67 (venkovní provoz)

Rádce výběru kamerového systému

Jak vybrat bezpečnostní kameru

Jak vybrat bezpečnostní kameru

Při výběru bezpečnostní kamery bychom se měli řídit podle několika důležitých kritérií. Jako první si musíme dobře naplánovat účel a umístění kamery. V naší nabídce nejdete širokou škálu bezpečnostních kamer české značky PATRONUM všech technologií a rozmanitých vlastností. Níže popisujeme základní parametry, které je potřeba znát, abyste bezpečnostní kameru správně vybrali.


Jaké rozlišení kamerového systému vybrat

Jaké rozlišení kamerového systému vybrat

Rozlišení kamerových systémů uvádíme v pixelech (megapixelech), tedy jednotlivých bodech, ze kterých se obraz skládá. Různí výrobci a prodejci uvádějí hodnoty rozlišení často odlišně, a to mnohdy i záměrně, aby jejich produkt na první pohled vypadal technologicky lepší, než ve skutečnosti je.