Powered by Smartsupp

Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

IP kamerové sety PROFI s AI - Ohnisko objektivu - 2.8-12mm (103°—29°)

IP sety kamerových systémů PROFI skládáme z volně prodejných a technologicky nejlepších komponent značky PATRONUM®. Vynikají především špičkovým obrazem za všech okolností díky snímacím čipům Sony® STARVIS™, množstvím videoanalytických AI funkcí, integrovanými mikrofony v IP kamerách, snadnou instalací a aktualizačním servisem + prodlouženou zárukou + doživotní zákaznickou podporou. Ke každému kamerovému setu také dostanete jako dárek Balík aplikací pro všechna vaše zařízení pro kompletní on-line dohled a správu, Výstražnou samolepku a dopravu komkoliv po ČR - to vše zcela ZDARMA.

V nabídce naleznete dvě varanty PROFI IP kamerových systémů:

  • s POE rekordérem - IP kamerové systémy u kterých se stará o napájení kamer rekordér. Vedete tedy pouze jeden UTP kabel od každé kamery do rekordéru a díky PLUG & PLAY funkcím nemusíte provádět další nastavení, kamery se s rekordérem sama "odhone" na napájení a nastavení komunikace.
  • s POE switchem - o napájení každé kamery a "sloučení dat" se stará POE switch, který můžete umístit zcela jinam než rekordér. Ten může být pak kdekoliv v rámci stejné LAN jako je připojen switch. Výhoda tohoto zapojení je zejména v možnosti umístění switche například na půdě, kde do obytných prostor stačí vést jen jeden UTP kabel pro přenos datového streamu ze všech kamer.

PROFI IP kamerový systém PATRONUM® s POE rekordérem

Toto řešení IP kamerového systému je vhodné zejména tam, kde není problém natáhnout kabely od každé kamery až k samotnému rekordéru. Díky tomu odpadá další konfigurace komunikace IP kamer rekordéru. Pouhým propojením IP kamery a rekordéru UTP vedením (max 100m na kameru) zajistíte, že se všechny komponenty automaticky společně synchronizují a domluví na spolupráci. Obraz i zvuk a napájení přenáší tedy pouze jeden UTP kabel. Celá instalace se tedy "smrskne" na přípravu vhodného vedení. Pro on-line dohled stačí rekordér připojit k internetu pomocí WAN, který je na zadní straně rekordéru a to je vše.

Naše systémy jsou vybaveny rekordéry, které umožňují připojení většího počtu kamer, než kolik je zahrnuto v základním systému. Je možné přidávat další kamery připojením k dostupným POE portům na rekordéru (v případě systémů označených jako PLUS). Tím ale nekončíme! Rekordéry podporují i připojení IP kamer, které se nachází na různých IP adresách a nejsou fyzicky spojeny s rekordérem. To umožňuje sestavit rozsáhlý kamerový systém, kde některé kamery jsou přímo spojeny s rekordérem, zatímco jiné mohou být umístěny v odlišné budově v rámci stejné LAN sítě jako rekordér nebo dokonce na jiné lokaci dostupné přes IP adresu (ať už lokální nebo veřejnou). Nabídka konfigurace je tedy extrémně široká a flexibilní.

PROFI IP kamerový systém PATRONUM® s POE Swtichem

Instalace tohoto IP kamerového systému může být o něco komplikovanější a vyžadovat detailnější nastavení, ale je to proces, který je zcela v rámci vašich schopností. Jak je ukázáno na přiloženém obrázku, jednou z možností je propojení rekordéru a internetového připojení přes switch. Existuje však alternativa, kdy můžete switch i rekordér zapojit přímo do domácího routeru (LAN), což eliminuje potřebu tažení kabelu mezi rekordérem a switchem, a umožňuje vám využít stávající kabeláže. Tento způsob připojení má tu výhodu, že data z IP kamer můžete shromažďovat skrze více větví a switchů, organizovat je do tzv. hvězdicové topologie. Když jsou všechny IP kamery a rekordér umístěny ve stejné LAN síti, výrazně to snižuje potřebu dlouhých kabelů.

Existuje mnoho dalších možností, jak lze tyto IP kamerové systém zapojit, zkrátka pokud rekordér IP kamery vyhledá ve stejné LAN, nebo mů IP dresy nastavíte ručně je zcela jedno, kde se kamery nacházejí. Při dostatečné rychlosti připojení je tedy možné mít kamery například na jiném kontinentu než je rekordér.

Další výhodou je také možnost použití bezdrátového přenosu dat s IP kamer na větší vzdálenosti díky bezdrátovým spojům.

Potřebujete poradit s výběrem?

Pokud budete potřebovat poradit s výběrem kamerového systému, jsme k dispozici na CHATU, telefonu +420 317 741 415 nebo info@nejkam.cz

Články

AI funkce kamerových systémů PATRONUM®

AI funkce kamerových systémů PATRONUM®

Co jsou vlastně AI funkce? Ve zkratce pokročilé videonalytické funkce kamerových systémů PATRONUM® pracující v reálném čase a vyhodnocující obraz každou milisekundu. Na základě detekce pak dokáží upozornit, spustit záznam, poslat email nebo uložit obrázek na cloud a FTP. Dostupnost těchto funkcí naleznete v popisu produktu.

Rádce výběru kamerového systému

Jak vybrat bezpečnostní kameru

Jak vybrat bezpečnostní kameru

Při výběru bezpečnostní kamery bychom se měli řídit podle několika důležitých kritérií. Jako první si musíme dobře naplánovat účel a umístění kamery. V naší nabídce nejdete širokou škálu bezpečnostních kamer české značky PATRONUM všech technologií a rozmanitých vlastností. Níže popisujeme základní parametry, které je potřeba znát, abyste bezpečnostní kameru správně vybrali.


Jak vybrat pevný disk pro kamerový systém

Jak vybrat pevný disk pro kamerový systém

Délka záznamu se odvíjí od kapacity paměťového média. U záznamových zařízení se jako paměťové médium využívají 3,5“ pevné disky se SATA rozhraním. Velikost zvoleného disku pak přímo určuje počet dní, které lze uchovávat. Všechny rekordéry PATRONUM disponují funkcí „overwrite“, díky které systém v případě zaplnění disku začne automaticky přepisovat nejstarší záznamy nejnovějšími. Zařízení se tak stává naprosto bezúdržbovým a nevyžaduje od vás žádné pravidelné zásahy. Na disku je vždy zaznamenám počet dnů, který odpovídá aktuálnímu nastavení.


Jaké rozlišení kamerového systému vybrat

Jaké rozlišení kamerového systému vybrat

Rozlišení kamerových systémů uvádíme v pixelech (megapixelech), tedy jednotlivých bodech, ze kterých se obraz skládá. Různí výrobci a prodejci uvádějí hodnoty rozlišení často odlišně, a to mnohdy i záměrně, aby jejich produkt na první pohled vypadal technologicky lepší, než ve skutečnosti je.