dopravaPokud vaší objednávku dokončíte v pracovní den do 13h, bude následující pracovní den u vás!

Kamerový systém na rodinný dům

Kamerový systém na rodinný dům je dnes již standardem pro téměř každou novostavbu a také častým požadavkem pro již stojící stavby. Každý totiž chce chránit majetek a zdraví své rodiny, k čemuž již mnoho let a na tisících rodinných domech přispívají kamerové systém PATRONUM.

Rodinný dům bývá jedna z největších investic, kterou v životě realizujeme, proto je místě ji řádné střežit a ochránit spolehlivým kamerovým systémem a zabezpečením!

Jen u nás si můžete nakonfigurovat profesionální kamerový systém

AHD Kamerový systém PATRONUM 4XB30

Proč zvolit některý z kamerových setů PATRONUM?

kamera_dome_rodinny_dum

Jakou zvolit technologii (AHD vs. IP) pro kamerový systém rodinného domu?

Pro rodinný dům je v drtivé většině případů vhodné vybrat Analog HD (AHD) technologii. Díky nižší pořizovací ceně při stejném rozlišení jako IP a jednodušší instalaci je výběr zcela jasný. Kamerové systémy postavené na AHD technologii nabízejí všechny funkce jako IP systémy, vzdálený dohled a správu po internetu, vedení a napájení po stejném kabelu atp…. více o technologiích >>

Kam montovat kamery?

Kamerový systém na rodinném domě může mít také velkou přidanou hodnotu v podobě monitoringu pohybu dětí (maminky pracující v kuchyni ocení kameru u bazénu), starých lidí, domácích mazlíčků (ztracený pes), či obyčejného vandalismu (rozsypaná popelnice, posprejovaný plot nebo poškrábané auto).

Plánování a doporučené řešení:
plan

Nejčastěji monitorovaná místa - exteriér:

 • vstupy na pozemek (vrata, vrátka)
 • parkovací místa pro automobily
 • zahradní domek s nářadím (sekačky, traktůrky)
 • obvod pozemku a zahrada
 • terasy a balkóny
 • bazény a dětské koutky
 • atp.

Nejčastěji monitorovaná místa - interiér:

 • vstupní haly
 • chodby
 • garáže
 • kotelny
 • atp.

Vždy je dobré dopředu rozmyslet kolik kamer bude potřeba k odpovídajícímu monitorování požadovaných prostor a kam můžete natáhnout kabeláž. Také je dobré namalovat hrubý plánek prezentující vaší představu vycházející ze skutečného stavu. Kamerový systém si pak můžete vybrat podle počtu kamer a dalších požadovaných parametrů. Kompletní návrh kamerového systému také rádi zpracujeme zcela zdarma.

Bezpečnostní kamery se většinou montují na podbití (krovy), kde je možné kameru vhodně umístit a zároveň jednoduchým způsobem (i dodatečně) přivést kabeláž. Pro tento typ instalace jsou oblíbené kamery typu DOME. Umístění je také stejně tak dobře možné na stěnu, kde je dobré mít připravený otvor pro kabel, případně instalační krabici do zateplení. Všechny námi nabízené systémy jsou navrženy pro snadnou montáž, kterou hravě zvládnete.

Kamera-na-zdi

Sledování kamerového systému kdekoliv

 • V domě - Obraz je možné sledovat například na televizoru v obývacím pokoji. Záznamové zařízení lze umístit přímo k televizoru, nebo do technické místnosti a pomocí VGA nebo HDMI kabelu spojit s televizorem. Jednoduchým přepnutím odpovídajícího vstupu na TV pak uvidíte kompletní dění z pohodlí pohovky.
 • Mimo domov - kamerové systémy PATRONUM lze snadno připojit k internetu a díky tomu se můžete domu podívat na živý obraz nebo záznam prakticky odkudkoliv pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC. Unikátní výhodou systémů PATRONUM je také P2P připojení, které nevyžaduje pořízení pevné IP adresy.

realpicture

Montáž a zprovoznění

jak již bylo zmíněno všechny naše kamerové systémy navrhujeme tak, aby je mohl naistalovat a zprovoznit opravdu každý. Díky rozsáhlé podpoře pro produkty PATRONUM nebudete nikdy zaskočeni.

Schema-AHD

Legislativa

Provoz kamerového systému se záznamem, který monitoruje pouze váš majetek (pozemek) nepodléhá žádné legislativní úpravě - není tedy nutná žádná registrace.