Kamerový systém pro rodinný dům

Kamerový systém na rodinný dům je dnes již standardem jak pro novostavby, tak pro starší domy. Kamerové systémy PATRONUM pomáhají chránit majetek a zdraví rodin již na tisících rodinných domech v Česku a na Slovensku. Možnost kompletní on-line správy, kvalitní software v ceně, AI funkce, špičková technická úroveň, česká podpora, snadná instalace a prodloužená záruka jsou u našich setů samozřejmostí.

custom – 1@2xVybíráme z naší nabídky:

Vybrali jsme pár nejoblíbenějších kamerových systémů pro rodinný dům z naší široké nabídky:

Technologie AHD - sety 4 kamer a příslušenství:

Technologie IP - sety 4 kamer a příslušenství:

Pokud vám ani jeden z výše uvedených setů nevyhovuje, nic se neděje. Můžete si vybrat z desítek dalších kamerových setu v naší nabídce, nebo si zdarma nechat poradit od naších specialistů na telefonu, e-mailu a chatu, případě si konzultaci dohodnout.

Jakou zvolit technologii (AHD vs. IP) pro kamerový systém rodinného domu?

Pro rodinný dům je v naprosté většině případů nejvhodnější Analog HD (AHD) technologie. A to kvůli nižší pořizovací ceně při stejném rozlišení jako IP a jednodušší instalaci. Kamerové systémy postavené na AHD technologii nabízí všechny funkce jako IP systémy, vzdálený dohled a správu po internetu, vedení a napájení po stejném kabelu apod. Více o technologiích AHD a IP >>

Kam montovat kamery?

Kamerový systém na rodinném domě nemusíte využít jen pro monitoring případné kriminální aktivity. Sledovat můžete také pohyb dětí (například maminky ocení kameru u bazénu), starých lidí, domácích mazlíčků (ztracený pes) apod.

Plánování a doporučené řešení:
plan

Nejčastěji monitorovaná místa - exteriér:

 • vstupy na pozemek (vrata, vrátka)
 • parkovací místa pro automobily
 • zahradní domek s nářadím (sekačky, traktůrky)
 • obvod pozemku a zahrada
 • terasy a balkóny
 • bazény a dětské koutky

Nejčastěji monitorovaná místa - interiér:

 • vstupní haly
 • chodby
 • garáže
 • kotelny

Vždy byste si měli dopředu rozmyslet, kolik kamer bude potřeba k monitoringu požadovaných prostor a kam můžete natáhnout kabeláž. Hodit se bude také namalovaný plánek, který bude prezentovat vaši představu vycházející ze skutečného stavu. Kamerový systém si pak vyberete podle počtu kamer a dalších požadovaných parametrů. Kompletní návrh kamerového systému pro vás také rádi zpracujeme zcela zdarma.

Bezpečnostní kamery se většinou montují na podbití (krovy), které je k umístění zpravidla nejvhodnější a zároveň umožňuje jednoduché (i dodatečné) přivedení kabeláže. Pro tento typ instalace jsou oblíbené kamery typu DOME. Umístění je možné také na stěnu, kde je dobré mít připravený otvor pro kabel, případně instalační krabici do zateplení. Všechny námi nabízené systémy jsou navržené pro snadnou montáž, kterou hravě zvládnete i sami.
 
 

Sledování kamerového systému odkudkoliv

 • V domě - obraz můžete sledovat například na televizi. Záznamové zařízení je možné umístit přímo k televizi nebo například do technické místnosti a pomocí VGA nebo HDMI kabelu spojit s televizorem. Jednoduše pak přepnete odpovídající vstup na TV a uvidíte kompletní dění v zorném poli kamer.
 • Mimo domov - kamerové systémy PATRONUM můžete snadno připojit k internetu, a tak můžete sledovat živý obraz nebo záznam prakticky odkudkoliv pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC. Unikátní výhodou systémů PATRONUM je také P2P připojení, které nevyžaduje pořízení pevné IP adresy.

20221230180819

Montáž a zprovoznění

Jak jsme již zmínili, všechny naše kamerové systémy navrhujeme tak, abyste je mohli naistalovat a zprovoznit sami. Díky rozsáhlé podpoře pro produkty PATRONUM vás nic nezaskočí. Pokud si ani tak netroufnete na montáž svépomocí, můžete oslovit některého našich instalačních partnerů.

Schema-AHD

Legislativa

Provoz kamerového systému se záznamem, který monitoruje pouze váš majetek (pozemek a případně bezprostřední veřejné prostranství), nepodléhá žádné legislativní úpravě - není tedy nutná žádná registrace.

Proč zvolit kamerový set PATRONUM®?

 • Vždy špičková kvalita s pokročilou technickou úrovní značky PATRONUM®.
 • Jsou navrženy pro snadnou montáž svépomocí, a to bez nutnosti speciálního nářadí a pokročilých dovedností.
 • Získáte prodlouženou záruku 36 měsíců + doživotní zákaznickou podporu.
 • Máte k němu přístup on-line přes internet odkudkoliv na světě i bez nutnosti zřizování veřejné IP adresy.
 • Nabízí AI funkce - upozorní vás a nahraje záznam v případě detekce pohybu, detekce osob, detekce vozidel, zakrytí kamery, krádeže kamery, technické poruchy....
 • Záznam ukládá do smyčky na pevný disk o kapacitě až několika týdnů.
 • Ověřeno již tisíci zákazníků.

Rodinný dům je možná jednou z největších investic, kterou v životě realizujete. Proto je na místě jej střežit a ochránit spolehlivým kamerovým systémem.