WDR

Funkce WDR + DOL

Snímací čip Starvis podporuje funkce vícenásobné expozice a WDR typu DOL. Funkce WDR s více expozicemi pořizuje jednu sadu dvou nebo čtyř snímků s různými časy expozice. V tomto případě může být zisk také nastaven zvlášť pro každý snímek kromě doby expozice. Funkce DDR typu WDR umožňuje výstup dat až pro tři snímky s různými časovými úseky po řádcích. Zpracováním speciálního signálu pomocí ISP (Image Signal Processor) nebo jiného zařízení na zadní straně obrazového snímače umožňuje zlepšení kvality obrazu při nízkém osvětlení ve srovnání s funkcí vícenásobného expozičního WDR.

WDR-porovnani

WDR znamená Wide Dynamic Range a je to technologie, která se používá u kamer, kde je nutné zachytit obraz s vysokým dynamickým rozsahem.

Dynamický rozsah je rozdíl mezi nejtmavšími a nejjasnějšími oblastmi obrazu. Například když se fotí scéna s jasným nebe a tmavým stínem, tak dynamický rozsah obrazu bude velmi vysoký.

S WDR technologií mohou kamery zachytit obraz s vysokým dynamickým rozsahem tak, že snímají různé expozice v rychlém sledu a poté je kombinují do jednoho obrazu. Tím se dosáhne toho, že světlé a tmavé oblasti jsou dobře viditelné a obraz je detailní i v oblastech s vysokým rozdílem jasu.

WDR se používá především v bezpečnostních kamerách, kde je často potřeba zachytit detaily ve scénách s vysokým dynamickým rozsahem, například v interiérech, venkovních prostorách, nebo v průmyslových prostředích.