Zboží skladem objednané v pracovní den do 12 hodin bude expedováno ještě ten samý den!

Technika kamerových systémů

Vítejte v kategorii blogu, která se specializuje na funkce a technické aspekty kamerových systémů. Tento prostor je určen pro všechny, kdo chtějí proniknout do technického jádra bezpečnostních kamer a dohledových systémů. Zde se zaměřujeme na detailní rozbor technologií, softwarových funkcí a hardwarových specifikací, které definují současné a budoucí trendy v oblasti dohledových systémů.

Jaký je rozdíl mezi FULL COLOR a IR bezpečnostní kamerou?

Jaký je rozdíl mezi FULL COLOR a IR bezpečnostní kamerou?

V poslední době se častěji a častěji setkáváme a z bezpečnostními kamerami používající tzv. "FULL COLOR" technologii. Pojďme se prostřednictvím našeho článku podívat na to, co tato technologie zač a jaké má v porovnání s IR (infračervenou) klady a zápory.


Snímací čip - nejdůležitější součástka bezpečnostní kamery?

Snímací čip - nejdůležitější součástka bezpečnostní kamery?

V současné době nabízí bezpečnostní kamery a kamerové systémy prakticky každý větší prodejce elektroniky. Všichni se předhání a nabízí produkty za velice nízké ceny. Je to však jen o ceně, nebo je rozdíl klidně 100% u dvou totožně vypadajících produktů opravdu odůvodněný? 


AI funkce kamerových systémů PATRONUM®

AI funkce kamerových systémů PATRONUM®

Co jsou vlastně AI funkce? Ve zkratce pokročilé videonalytické funkce kamerových systémů PATRONUM® pracující v reálném čase a vyhodnocující obraz každou milisekundu. Na základě detekce pak dokáží upozornit, spustit záznam, poslat email nebo uložit obrázek na cloud a FTP. Dostupnost těchto funkcí naleznete v popisu produktu.


Snímkovací frekvence (FPS) je opravdu tak důležitá?

Snímkovací frekvence (FPS) je opravdu tak důležitá?

Framerate (snímková frekvence) je jedním z klíčových parametrů, který definuje, kolik snímků za sekundu je schopna kamera zobrazit a rekordér nahrát. V kontextu kamerových systémů, zejména těch určených pro dohled a ostrahu, je framerate zásadní pro kvalitu a plynulost zaznamenaného obrazu. Představte si to jako rychlost, s jakou procházíte obrázkovou knihu. Čím více obrázků procházíte za sekundu, tím plynulejší je akce.


Sony IMX500 - snímací čip s umělou inteligencí

Sony IMX500 - snímací čip s umělou inteligencí

Sony představuje nový snímací čip s označením IMX500. Rozlišení 12.3Mpx zvládá 4K video při 60 FPS. Na tom není dnes nic zvláštního, kdyby se v SONY nepodařilo přímo do snímacího čipu integrovat AI - umělou inteligenci.


Kamery pro Mars

Kamery pro Mars

Mastcam-Z je název kamerového systému namontovaného na stožáru marsovského vozítka Perseverance, který přistál v únoru na planetě Mars. Mastcam-Z je složen ze dvou kamerových modulů, které umožňují přiblížit, zaostřit a pořizovat panoramatické, 3D obrázky a videa vysokou rychlostí, což umožňuje podrobné zkoumání vzdálených objektů.


IR přísvit: Tichý hrdina bezpečnostních kamer

IR přísvit: Tichý hrdina bezpečnostních kamer

Bezpečnost našich domovů a majetku je v dnešní době klíčová. Bezpečnostní kamery se staly populární volbou pro jejich ochranu. V tomto článku se podíváme na inovativní funkci - infračervený přísvit, esenciální pro kvalitní snímání ve tmě. Tento reflektor, sestavený z LED diod, vyzařuje infračervené světlo, neviditelné pro lidské oko, což kamery činí efektivnějšími v noci nebo za špatných světelných podmínek.

Další