Termokamera FLIR E8XT

Kód: 4743254001015
85 244 Kč –3 %
Termokamera FLIR E8XT
85 244 Kč –3 % 82 687 Kč 100 051 Kč včetně DPH 82 687 Kč / 1 ks
Vyprodáno

Termokamera Flir E8xt s rozlišením senzoru 320x240 px, teplotním rozsahem -25 °C až +550 °C, teplotní citlivostí <0,06 °C a zorným úhlem 45° je určena pro základní termální analýzy ve stavebnictví i průmyslu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Termokamera pro stavební i průmyslové aplikace

FLIR E8xt s technologií MSX je nejvyšší model nové řady Ext. Kamera je vhodná pro kontrolu staveb, pro použití při prediktivní údržbě a to i na větší vzdálenosti (rozvodny, transformátorové stanice). S termokamerou je možné provádět inspekce technického stavu budov, kontrolovat klimatizaci, nastavit metodiku a provádět preventivní údržbu strojů a elektrických rozvaděčů, nalézat umístění potrubí ve stěnách či podlahách, lokalizovat úniky tepla z místností atd. .

Intiutivní ovládání

Stejně jako nižší modely řady Ex, je infrakamera E8 snadno ovladatelná, menu kamery tvoří primárně jednoduché ikony. Kamera má zabudovaný objektiv s fixním fokusem a širokým zorným polem 45° x 34°. Součástí infrakamery je i display o velikosti 3“. Díky němu lze zobrazovat snímané prostřední v reálném čase, nebo procházet galerii již pořízených snímků.

Jednoduché uživatelské rozhraní představuje několik tlačítek s přesně danou funkcí, které znamenají rychlý přístup k nastavení parametrů jako je emisivita, volba barevných palet nebo zobrazovacích módů. Kromě digitální fotografie a termogramu (tj. termovizní snímek) může zaznamenávat i fotografie s kombinací obou spekter. Přímo do termogramu jsou tak přidány křivky a detaily z viditelného spektra, objekty jsou pak zřetelnější, lze rozpoznat i objekty o stejné teplotě, přičemž kontrast a kvalita termogramu není ovlivněna (jako tomu bývá při běžném termálním prolnutí). Tato inovativní technologie, tzv. MSX režim (Multi Spectral Dynamic Imaging) je značkou FLIR přímo patentována.

Výborné rozlišení

Termovizní kamera je oproti nižším modelům vybavena detektorem o rozlišení celých 320 x 240 pixelů. To, ve spojení s možností měření teploty konkrétního bodu, umožňuje ještě přesnější měření a lokalizování problému, obzvlášť pokud se jedná o malé součástky, nebo pokud je třeba provádět snímání z bezpečné vzdálenosti.

Mnoho přídavných funkcí

Pro vizualizaci teplot lze použít tři různá barevná schémata – černobílé, kovové a duhové, případně lze použít izotermické režimy, kdy jsou vysoce kontrastní barvou zvýrazněny objekty o teplotě vyšší nebo nižší než stanovená mez. Díky tomu snadno a rychle detekujete problematické části budov či zařízení.

Veškerá data jsou průběžně ukládána do paměti a později je lze převést z IR kamery do PC pomocí USB. Pro analýzu výsledků měření je bezplatně možné využít software FLIR Tools, IR kamera je kompatibilní i s verzí FLIR Tools+. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Archiv
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: